Na zdrowie

Dlatego że gotowanie zabiera mnóstwo składników odżywczych i witamin z pokarmu, automatycznie rozpoczynasz karmić swoje ciało tym, czego potrzebuje, jeżeli rezygnujesz z gotowania jedzenia i zaczynasz spożywać żywność surową.


tabletki na odchudzanie


Konsumowanie surowej żywności dynamizuje metabolizm. Trawienie surowego jedzenia wymaga nieco więcej energii, ale z powodu korzyści warto wybrać przynajmniej częściowo surową dietę.

Witamina A pełni sporo funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a również wspieranie układu odpornościowego. Witamina A jest nie tylko wchłaniana bezpośrednio, ale jest też wytwarzana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest pozyskiwana ze spożywanych pokarmów. Witamina D jest pozyskiwana przez skórę eksponowaną na promienie Słońca. Także pewne produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można również tą witaminę suplementować.

Wielu osób nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, aby zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży suplementów wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Oczywiście oczywistą zaletą płynącą z korzystania z suplementów wielowitaminowych jest wygoda. O ileż wygodniej jest połknąć jedną dawkę suplementu wielowitaminowego, który zawiera wszystkie potrzebne witaminy, w porównaniu z połykaniem wielu różnych środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *